Małkinia - Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła

Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00, 17.00
w dni powszednie: 7.00, 17.00
Odpusty: Nawrócenia św. Pawła Ap., NMP Częstochowskiej
Obszar administracyjny Małkinia Górna - ulice: W. Biegańskiego, Chopina, Cicha, Jana Pawła II, J. Kochanowskiego, Kolejowa, Konstytucji 3 Maja, M. Konopnickiej, M. Kopernika, Leśna, Lipowa, 11 Listopada, A. Mickiewicza, Nadbużna, Nurska, Przedszkolna, H. Sienkiewicza, 15 Sierpnia, M.C. Skłodowskiej, J. Słowackiego, W. Witosa, A. Wilczyńskiego, S. Wyspiańskiego, Kard. S. Wyszyńskiego, S. Żeromskiego; Rostki Piotrowice (3), Rostki Wielkie (1), Zawisty Nadbużne (0,1), Zawisty Podleśne (2)

Dekanat Ostrowski Wniebowzięcia NMP

Parafia pw. Nawrócenia św. Pawła Ap. została erygowana 3.12.1989 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza w granicach istniejącego samodzielnego ośrodka duszpasterskiego, ustanowionego 3.06.1987 r. przy drewnianej tymczasowej kaplicy. Parafia powstała z terytorium parafii pw. Najśw. Serca Jezusowego w Małkini.

Kościół murowany pw. Nawrócenia św. Pawła Ap. zbudowany w latach 1988-1992 staraniem ks. prob. Mariana Niemyjskiego, pobłogosławiony 26.06.1993 r. przez Biskupa Juliusza Paetza. Kościół poświęcony 18.05.1997 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.