Niedźwiadna - Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Kontakt Niedźwiadna 43, 19-230 SZCZUCZYN BIAŁOSTOCKI
gm. Szczuczyn, pow. grajewski, woj. podlaskie
e-mail: niedzwiadna@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Roman ŁEMPICKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 15.00, (maj, czerwiec 18.00)
Odpusty: św. Stanisława BM, św. Ap. Piotra i Pawła
Obszar administracyjny Niedźwiadna, Brzeźnio (2), Chełchy (7), Chojnowo (4), Czarnowo (1,5), Czarnówek (3), Kownacin (4), Kurki (2), Mazewo (2), Milewo (5), Załuski (2)

Dekanat Szczuczyński

Parafia pw. św. Stanisława BM została erygowana ok. 1450 r. Kościół zbudowany przed 1462 r., który był kościołem filialnym na terenie parafii Wąsosz, w dokumencie z 1464 r. nazwany jest kościołem parafialnym. Obecny kościół murowany w stylu gotyckim pw. św. Stanisława BM zbudowany w połowie XVI w.; konsekrowany 14.08.1663 r.