Ostrołęka - Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Kontakt 07-410 OSTROŁĘKA, ul. Bohaterów Warszawy 21
m. n. p. p.; m., gm. Ostrołęka, woj. mazowieckie
e-mail: ostroleka.franciszek@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Andrzej KOTARSKI
Wikariusze: Ks. Patryk BANACH
Ks. Szymon BIEDRZYCKI
Ks. Tomasz MYŚLIWY
Kapelan szpitala: Ks. Dariusz IZBICKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 16.00, 17.30, 14.00 w II niedzielę miesiąca dla niepełnosprawnych
7.00 w kaplicy szpitalnej
w dni powszednie: 6.30, 7.00, 17.30
15.00 w kaplicy szpitalnej
Odpusty: św. Franciszka z Asyżu
Obszar administracyjny Ostrołęka - ulice: Al. Jana Pawła II, Astrowa, Azaliowa, Gen. Z. Berlinga, Bohaterów Warszawy, Brodowskiego, M. Buczka, Certowicza, Chabrowa, L. Chojnowskiego, Chryzantemowa, Daliowa, Fiołkowa, Frezjowa, Z. Glogera, Goździkowa, Hubalczyków, Irysowa, płk. Anatola Jezierskiego, Kameliowa, Gen. F. Kleeberga, Hugo Kołłątaja, ks. S. Konarskiego, Królowej Bony, Kwiatowa, Lawendowa, Liliowa, 11 Listopada (część), Ławska, Gen. S. Maczka, Gen. Z. Madalińskiego, Makowa, D. Maliszewskiego, Malwowa, Nagietkowa, Narcyzowa, Nasturcjowa, Ostaszewskiego, Ostrołęckich Harcerzy, Ostrowska, Palmowa, rtm. Witolda Pileckiego, W. Pola, M. Rataja, Gen. S. Roweckiego Grota, Różana, Gen. W. Sikorskiego, gen. Stanisława Sochaczewskiego, Stańskiego, Majora H. Sucharskiego, Tulipanowa

Dekanat Ostrołęcki św. Antoniego

Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu została erygowana 11.09.1994 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z terytorium parafii św. Antoniego i Zbawiciela Świata w Ostrołęce oraz Najśw. Serca Jezusowego w Rzekuniu.

W 1994 r. staraniem ks. Tadeusza Zawadzkiego wikariusza parafii św. Antoniego w Ostrołęce została wybudowana drewniana kaplica; pobłogosławiona 11.09.1994 r. przez Biskupa pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego. W latach 2000-2004 staraniem ks. prob. Witolda Kamińskiego został wybudowany nowy dwupoziomowy kościół parafialny; pobłogosławiony 25.12.2004 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka.