Ostrołęka - Parafia pw. Zbawiciela Świata

Kontakt 07-410 OSTROŁĘKA, ul. Goworowska 49
m. n. p. p.; m., gm. Ostrołęka, woj. mazowieckie
e-mail: ostroleka.zbawiciel@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Jarosław KOTOWSKI
Wikariusze: Ks. Cezary CZARKOWSKI
Ks. Zbigniew GRODZKI
Ks. Damian KURPIEWSKI
Ks. Patryk WOLANOWSKI
Kapelan DPS: Ks. Zbigniew PIĘTKA
Emeryci: Ks. Jan ROGOWSKI
Ks. Mieczysław KOBRZENIECKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 16.30, 18.00
w dni powszednie: 6.30, 7.00, 18.00
Odpusty: Chrystusa Króla - Zbawiciela Świata
Obszar administracyjny Ostrołęka - ulice: Agatowa, Al. Jana Pawła II (nr. parzyste), Agrestowa, Banacha, Barzykowskiego, Błękitna, Brzoskwiniowa, Brata Zenona Żebrowskiego, Bursztunowa, Cicha, Dobra, Diamentowa, Denisiewicza, Gorbatowa, Goworowska, Geodetów, Jaracza, Jeżynowa, Kalinowskiego, Kasprzaka, Kędzierskiego, Kolorowa, Konopnickiej, Koralowa Korczaka, Korzniowskiej, Krasickiego, Krzywickiego, Lazurowa, Łubieńskiego, Łubinowa, Malinowa, Markowskiego, Miła, Modrzejewskiej, Mokra, Morelowa, Niewiarowskiego, Okrzei, Opalowa, Perłowa, Platynowa, Pomarańczowa. Pomian, Powstańców, Poznańska, Przytulna, Rolna, Rubinowa, Sadowa, Sawickiej, Siewna, Skautów, ks. Skierkowskiego, Skośna, Srebrna, Stefczyka, Steyera, Sybiraków, Szmaragdowa, Tęczowa, Turkusowa, Wesoła, 6 Września, Wysockiego, Wybickiego (część), Zbożowa, Złota, Zuchów, Żniwna, Żytnia; Dzbenin (1)

Dekanat Ostrołęcki św. Antoniego

Parafia pw. Zbawiciela Świata została erygowana 3.12.1989 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z terytorium parafii św. Antoniego w Ostrołęce i parafii Rzekuń w granicach dotychczasowego samodzielnego ośrodka duszpasterskiego ustanowionego 21.12.1986 r.

W 1985 r. staraniem ks. Józefa Biernackiego proboszcza parafii św. Antoniego w Ostrołęce i wikariusza ks. Jerzego Goska została zbudowana tymczasowa drewniana kaplica, która służyła wiernym do 1996 r., kiedy to uległa całkowitemu zniszczeniu dnia 4.12.1996 r. na skutek pożaru. Wówczas do sprawowania czynności liturgicznych zostały przystosowane podziemia plebanii. W latach 1996-2000 staraniem ks. prob. Jana Świerada został wybudowany murowany kościoł pw. Zbawiciela Świata, według projektu arch. Walentego Jana Deptuły z Ostrołęki. W budujacej się świątyni od 24.12.1998 r. były sprawowane czynności liturgiczne. Dnia 30.05.2004 r. kościół poświęcony przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka w obecności Biskupa pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego.