Ostrów Mazowiecka-Komorowo - Parafia pw. św. Jozafata Biskupa i Męczennika

Proboszcz: Ks. Tomasz SZEFLIŃSKI
Wikariusz: Ks. Piotr JARNICKI
Emeryt: Ks. Eugeniusz SIERBIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00, 18.00 (zimą 17.00)
w dni powszednie: 18.00 (zimą17.00)
Odpusty: św. Jozafata BM
Obszar administracyjny Komorowo Stare (oprócz gospodarstw przy Lubiejewie Starym), Antoniewo, Stok; Ostrów Maz. – ulice: Ali Baby, Artyleryjska, Bagińska, Bajkowa, Bema, Kameralna, Kolejowa, Legionowa, Łączna, Miszewskiego, Oficerska, Reganowicza, Różana, Rzepeckiego, Saperska, Sikorskiego, Spokojna, Stacyjna, Szkoły Podchorążych Piechoty, Ułanów, Wąska, Wronia, Żwirowa

Dekanat Ostrowski Wniebowzięcia NMP

Parafia wojskowo-cywilna pw. św. Jozafata BM została erygowana 8.12.1999 r. przez Biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka przy kościele wojskowym w Ostrowi Mazowieckiej-Komorowie. Parafia powstała z terytorium parafii Wniebowzięcia NMP i Chrystusa Dobrego Pasterza w Ostrowi Maz. Zgodnie z umową - proboszczem tej parafii jest kapelan wojskowy.

Kościół wojskowy murowany pw. św. Jozafata BM zbudowany w latach 1926-1929 przez ks. F Bartla; konsekrowany w 1929 r. przez Biskupa Stanisława Galla.