Amelin - Parafia pw. Nawiedzenia NMP

Kontakt Amelin 46 A, 06-212 KRASNOSIELC
gm. Krasnosielc, pow. makowski, woj. mazowieckie
tel.
e-mail: amelin@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Szczepan BORKOWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 7.00 lub 17.00
Odpusty: Nawiedzenia NMP
Obszar administracyjny Amelin, Bagienice Pagórki (1), Grabowo (1,5), Huta (1), Nowosiedliny (1), Niesułowo (2,5), Pach (6), Perzanki (3), Pieczyska (1,5), Przyłaje (6), Ruzieck (2,5).

Dekanat Krasnosielcki

Parafia pw. Nawiedzenia NMP została erygowana 1.07.1993 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Została wydzielona z parafii Krasnosielc. Kościół murowany zbudowany w latach 1984-1988 staraniem ks. Stanisława Kowalczyka. Konsekrowany 12.06.1988 r. przez Biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego.