Połoń - Parafia pw. Zmartwychwstałego Chrystusa

Kontakt Połoń 74, 06-323 JEDNOROŻEC
gm. Jednorożec, pow. przasnyski, woj. mazowieckie
e-mail: polon@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Zbigniew IDZIKOWSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 8.00
Odpusty: Zmartwychwstałego Chrystusa - VI Niedziela Wielkanocna, Narodzenia NMP
Obszar administracyjny Połoń, Dąbrówka Osieczyzna (3,5), Grąd Rycicki (4), Małowidz (2), Przysowy (2), Zagaty (3)

Dekanat Chorzelski

Parafia pw. Zmartwychwstałego Chrystusa erygowana 10.04.1994 r. przez Biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Powstała z parafii Chorzele. Przed utworzeniem parafii został ustanowiony 1.07.1992 r. samodzielny ośrodek duszpasterski.

Kościół murowany pw. Zmartwychwstałego Chrystusa zbudowany w latach 1983-1989 staraniem ks. Witolda Białego, wykończony przez ks. Kazimierza Skowrońskiego oraz ks. W. Goryszewskiego. Kościół poświęcony 24.09.1989 r. przez Biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego.