Słucz - Parafia pw. Narodzenia NMP

Kontakt Słucz 57, 19-213 RADZIŁÓW
gm. Radziłów, pow. grajewski, woj. podlaskie
e-mail: slucz@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Grzegorz POLESIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 12.00
w dni powszednie: 7.30, 18.00 (środa, piątek)
Odpusty: św. Ap. Piotra i Pawła, Narodzenia NMP
Obszar administracyjny Słucz, Bukowo (6), Czaple (2,5), Glinki (2,5), Jaki (6), Mikuty (3), Nieciki (7), Niebrzydy (5), Rydzewo Pieniążek (4), Rydzewo Szlacheckie (5), Szymany (5), Słucz Kolonie (3), Wiązownica (2), Zakrzewo (2,5)

Dekanat Szczuczyński

Parafia pw. Narodzenia NMP została erygowana w 1444 r. z fundacji Jana Golyash de Lank, dziedzica w Słuczu.

W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których budowę ostatniego ukończono w 1706 r. Służył on wiernym do czasu zbudowania obecnego kościoła murowanego. Kościół ten pw. Narodzenia NMP zbudowano w latach 1908-1911 staraniem ks. Ignacego Nowakowskiego. Podczas wojny w 1944 r. zostały zburzone wieże kościelne. Ołtarz główny konsekrowany 16.02.1960 r. przez Biskupa pomocniczego Aleksandra Mościckiego.