Szczepankowo - Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika

Kontakt Szczepankowo 17, 18-411 ŚNIADOWO
gm. Śniadowo, pow. łomżyński, woj. podlaskie
e-mail: szczepankowo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Dariusz WIZNER
Wikariusz: Ks. Dariusz KŁOSIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00
w dni powszednie: 7.00, 7.30, 19.00 (maj i czerwiec), 16.00 (październik)
Odpusty: św. Wojciecha, Przemienienia Pańskiego, św. Rity.
Obszar administracyjny Szczepankowo, Andrzejki (3), Boguszyce (4), Chojny Młode (4), Chojny Naruszczki (3), Czaplice (2), Dębowo (7), Dłużniewo (7), Grzymały Szczepankowskie (4), Jarnuty (6), Kisiołki (4), Kraska (4), Leopoldowo (4), Mikojaki (2), Młynik (2), Osobne (2), Sierzputy Młode (7), Stare Chojny (5), Stare Konopki (4), Stare Sierzputy (6), Sulki (6), Uśnik Dwór (4), Uśnik Kolonie (6), Uśnik (5), Wierzbowo (4), Wszerzecz (3), Wszerzecz Kolonie (4), Zagroby (4), Żebry (4), Żebry Kolonie (4).

Dekanat Łomżyński św. Brunona

Parafia pw. św. Wojciecha BM została erygowana prawdopodobnie w 1242 r., kiedy to w Szczepankowie zbudowano pierwszy kościół.

Obecny kościół murowany w stylu gotyku mazowieckiego pw. św. Wojciecha BM zbudowany w latach 1537-1547 przez opatów płockich Łukasza i Jana Dziedzickich. Konsekrowany w 1547 r. przez biskupa płockiego. Do 1822 r. opiekę duszpasterską nad parafią sprawowali Benedyktyni z klasztoru w Pułtusku.