Wojny Krupy - Parafia pw. NMP Królowej Świata

Kontakt Wojny Krupy 13, 18-210 SZEPIETOWO
gm. Szepietowo, pow. wysokomazowiecki, woj. podlaskie
e-mail: wojnykrupy@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Robert CZELADKO
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 9.00, 11.30
w dni powszednie: 7.30, (środa 19.00)
Odpusty: NMP Królowej Świata
Obszar administracyjny Wojny Krupy, Piętki Żebry (2), Warele Filipowicze (2), Wojny Pietrasze (0,2), Wojny Szuby I (1,5), Wojny Szuby II (0,5), Wojny Wawrzyńce (1)

Dekanat Szepietowski

Parafia pw. NMP Królowej Świata została erygowana 1.03.1973 r. przez Biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego. Powstała z terytorium trzech parafii: Dąbrówka Kościelna, Kuczyn i Wyszonki Kościelne.

Kościół murowany pw. NMP Królowej Świata został wybudowany w latach 1956-1963 staraniem wiernych i duszpasterzy z parafii Kuczyn. Kościół pobłogosławiony w 1963 r. przez Biskupa pomocniczego Aleksandra Mościckiego.