Gąsewo - Parafia pw. św. Małgorzaty

Kontakt Gąsewo, ul. Mazowiecka 11, 06-216 SYPNIEWO
gm. Sypniewo, pow. makowski, woj. mazowieckie
e-mail: gasewo@diecezja.lomza.pl

Proboszcz: Ks. Robert RATOMSKI
Emeryt: Ks. Andrzej GOLBIŃSKI
Służba Boża: Msze św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 12.00, 10.30 w Gutach Dużych i w Rawach
w dni powszednie: 7.30, 17.00
Odpusty: św. Antoniego, św. Małgorzaty, św. Wawrzyńca
Obszar administracyjny Gąsewo Poduchowne, Biedrzyce Starawieś (4), Biedrzyce Koziegłowy (6), Boruty (7), Chojnowo (5), Gąsewo Nowe (1), Guty Duże (6), Guty Małe (5), Kałęczyn (5), Krzyżewo Jurki (5), Olki (6), Poświętne (3), Rawy (8), Rzechowo Gać (4), Rzechowo Wielkie (3), Rzechówek (2), Szczeglin Nowy (3), Szczeglin Poduchowny (4), Zalesie (3), Zamość Niezgoda (3)

Dekanat Krasnosielcki

Parafia pw. św. Małgorzaty została erygowana prawdopodobnie w XIII w. Bullą Totus Tuus Poloniae Populus Papieża Jana Pawła II z 25.03.1992 r. parafia Gąsewo została włączona do Diecezji łomżyńskiej z Diecezji płockiej.

W historii parafii istniało kilka kościołów drewnianych, z których ostatni zbudowany w latach 1794-1795, był generalnie odremontowany w 1948 r. Obecny kościół murowany pw. św. Antoniego zbudowany staraniem ks. Michała Woja w latach 1981-1986, konsekrowany 15.06.1986 r. przez Biskupa płockiego Zygmunta Kamińskiego.

Na terenie parafii znajdują się dwie kaplice dojazdowe w miejscowościach Rawy i Guty Duże.