KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Komunikat dotyczący

wydarzenia duszpasterskiego

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego"

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego oraz Ruch Lednicki Diecezji Łomżyńskiej zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji modlitewnej "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego", poświęconej modlitwie za Ojca Świętego Franciszka.

W tym toku odbędzie się ona w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Papieża, czyli 7 marca br. Dzieło powinno opierać się na ogniskach tzw. "Armii modlitwy". Składające się z parafian mogą one stać się elementem ożywczym
w konkretnych wspólnotach, a zwłaszcza we wspólnotach młodzieżowych. Chodzi tu nie tylko o wspólnoty Ruchu Lednickiego, ale też o młodych z KSM - u, Oazy itd. Chodzi też o to, aby zdynamizować modlitwę, która przysłuży się również promocji osoby Ojca Świętego i formacji eklezjalnej.

Ojciec Święty potrzebuje modlitwy. Jest to związane z wyzwaniami i problemami stojącymi przed wspólnotą Kościoła. Papież w swojej odpowiedzialności dokonuje różnych zmian, reform czy wyborów i szuka kierunków rozwoju Kościoła. Nie może tego uczynić bez modlitewnego wsparcia swoich braci w wierze.

Akcja "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" odbywać się będzie pod patronatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Dotychczas inicjatywa swoim zasięgiem objęła Europę i Azję.

W tym roku, z racji na Covid 19, włączając się do modlitwy należy w niedzielę 7 marca br. pomodlić się Litanią do Chrystusa Dobrego Pasterza. Następnie udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie Franciszka z podpisem #wszyscy_za_jednego_2021. Pytania należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ks. Jacek Czaplicki

Wikariusz Biskupi

ds. Duszpasterstwa Ogólnego

Łomża, dnia 18 lutego 2021 r.

N. 133/2021