KURIA DIECEZJALNA W ŁOMŻY

Zaproszenie Kapłanów na Wielki Czwartek 2024

Drodzy Bracia w Kapłaństwie,

Serdecznie zapraszam każdego z Was do wspólnego sprawowania Mszy Krzyżma w Wielki Czwartek, w Katedrze Łomżyńskiej św. Michała Archanioła o godzinie 10:00.

Podczas tej uroczystej Mszy św. odnowimy przyrzeczenia złożone w dniu święceń i rozważając jak wielkiej godności dostąpiliśmy w Kościele, dziękować będziemy za Sakramenty Kapłaństwa i Eucharystii.

Do koncelebrowania Mszy św. proszę o zabranie ze sobą szat liturgicznych: alby i białej stuły.

Do wspólnej modlitwy zapraszam także służbę liturgiczną ołtarza, ministrantów i lektorów (informacje dot. służby liturgicznej w Komunikacie liturgicznym).

Następnie zapraszam na ciepły posiłek do Wyższego Seminarium Duchownego. Tam we wspólnocie braterskiej wręczę dokumenty nowo odznaczonym kapłanom oraz złożymy sobie świąteczne życzenia.

Boża łaska, Chrystusowy pokój oraz moje błogosławieństwo niech towarzyszą Wam i wiernym naszej Diecezji, na czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

+ Janusz Stepnowski

Biskup Łomżyński

Łomża, dnia 22 marca 2024 r.

N. 145/B/2024